0679. Jemné palacinky z kokosovej múky_04

Jemné palacinky z kokosovej múky

Výživové Hodnoty:

6 porcií / ks
20 minút
1 ks obsahuje:
80 kcal
3 g sacharidov
6 g tuku
4 g bielkovín

Popis:

Francúzske palacinky, ktoré sú tentokrát pripravené z kokosovej múky! Vďaka primiešaniu kokosovej múky sú úplne bez lepku, nízkosacharidové a paleo. :)Či už sa snažíte vyhýbať lepku zo zdravotných dôvodov alebo jednoducho jesť zdravo, s týmto receptom si stále môžete vychutnať vaše obľúbené tenké palacinky s obľúbenou náplňou. ;) Palacinky obsahujú aj tapiokový škrob, ktorý pomáha dodávať palacinkám mäkkosť a jemnosť, pretože kokosová múka má špecifickú sypkú textúru. Kokosová múka má taktiež schopnosť absorbovať veľké množstvo tekutiny, to vysvetľuje pomer surovín v recepte. Cesto môžete pripraviť aj vopred večer, bude ešte lepšie.
Air Force 1 Tenisky Low Biele
Tenisky Air Force 1 na našom druhom eshope!

Suroviny:

štipka - soľ
1 PL kokosový olej
4 ks vajce
1 PL tapioková múka
2 vrchovaté PL kokosová múka
1/2 šálky kokosové mlieko v krabici

Postup:

V jednej miske som si zmiešala kokosovú múku, tapiokový škrob a štipku soli. V ďalšej miske som si ručne metličkami vymiešala vajcia, kokosové mlieko (nepoužívajte to tučné v plechovke ale kokosové mlieko v krabici alebo vodu) a kokosový olej. Mokrú zmes som vyliala do suchej zmesi a vymiešala do hladkého cesta. Cesto som nechala 10-15 minút odpočívať (aby kokosový múka vsiakla tekutinu, cesto bude hustejšie).
Na panvici som si rozohriala trocha kokosového oleja, pridala naberačku cesta a každú stranu opiekla dozlatista. Odporúčam servírovať s čerstvým ovocím poliate javorovým sirupom.

Dobrú chuť.

Ďalšie Fitness Recepty

Cviklové palacinky plnené kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechami

Cviklové palacinky s kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechmi

Recept na Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Chutná blesková paella ako zo Španielska

Zapekané vajíčka v celozrnnom chlebe s pestom

Kakaový závin zo špaldovej múky