0224. Cukinovo-tvarohové pletenky_02

Cukinovo-tvarohové pletenky

Výživové Hodnoty:

6 porcií / ks
130 minút
1 ks obsahuje:
277 kcal
58 g sacharidov
3 g tuku
13 g bielkovín

Popis:

Kto miluje čerstvé a poctivé domáce pečivo ako ja, tak tieto si musíte určite pripraviť! Vnútri boli vláčne vďaka tvarohu a cukine, navyše tvaroh im dodal bohatý obsah bielkovín, čo u pečiva nie je až tak zvyčajné! Vlašské orechy im zase dodali chrumkavosť a zdravé tuky.Výživné a tak dobré! ;)
Air Force 1 Tenisky Low Biele
Tenisky Air Force 1 na našom druhom eshope!

Suroviny:

1 ČL trstinový cukor
1 šálka odtučnený tvaroh jemný
1/2 ČL soľ
1/2 ks čerstvé droždie
400 g špaldová múka hladká
110 g nastrúhaná cukina
30 g ovsené vločky
30 g nasekané vlašské orechy
300 ml teplá voda

Postup:

Najprv som si pripravila kvások. Do malého hrnca som si pridala teplú vodu, trstinový cukor, droždie a premiešala vidličkou, aby sa droždie rozpustilo. Vo väčšej miske som si zmiešala múku, ovsené vločky, orechy a soľ. Potom som pridala tvaroh a cukinu. Nakoniec som to zaliala kváskom a opatrne premiešala (cesto bude troška redšie).

Cesto som zakryla utierkou a nechala kysnúť aspoň 1 hodinu. Potom som cesto vybrala na pomúčenú dosku a pomocou múky som z neho vypracovala nelepivé cesto, ktoré som si rozdelila na 6 rovnakých častí. Z každej časti som ušúľala cca 30 cm dlhého “hadíka” (umiestnite si ho zvisle). A ide zložitejšia časť receptu.

Jeden koniec, čo je bližšie k vám, spojíme do opačného písmena J (ako keby ste išli tvarovať písmeno J, lenže opačne). Druhý koniec vezmeme a prepletieme cez otvor a jedna žemlička je hotová. Opakujeme s ďalšími. Dôležité je dobre vykysnuté cesto. Takže na plechu vyložením papierom na pečenie necháme žemličky ešte 30 minút kysnúť. Potom potrieme vrch troška mliekom. Piekla som 35-40 minút pri 200 stupňoch.

Dobrú chuť!

Ďalšie Fitness Recepty

Cviklové palacinky plnené kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechami

Cviklové palacinky s kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechmi

Recept na Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Chutná blesková paella ako zo Španielska

Zapekané vajíčka v celozrnnom chlebe s pestom

Kakaový závin zo špaldovej múky