Chia puding so šťavou z granátového jablka

Info:

1 porcia
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 10 minút
Príprava spolu: 15 minút
1 porcia obsahuje:
373 kcal
Sacharidy: 49 g
Tuky: 15 g
Bielkoviny: 8 g

Úvod:

šťava z granátového jablka dodáva tomuto pudingu jedinečnú a fantastickú chuť a s ostatnými surovinami do seba nesmierne zapadajú! ;)Rubínový elixír nielenže dodáva lesk a vôňu, ale aj zdraviu prospešné látky. Najväčšou prednosťou granátového jablka je mimoriadne vysoký obsah antioxidantov, azda najvyšší zo všetkých potravín. Prečisťuje organizmus, upravuje trávenie a napomáha k štíhlej línií. Pohár granátového džúsu má trojnásobnú antioxidačnú schopnosť ako rovnaké množstvo zeleného čaju, červeného vína a čučoriedkového džúsu. úspešne pomáha pri chudokrvnosti, okrem železa obsahuje vitamín C a meď, ktoré umožňujú jeho efektívnu absorbciu.TIP: Do zmesi pred mixovaním môžete pridať 1 odmerku (30g) čokoládového proteínu.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● banán - 1/2 ks -
● med/javorový sirup/agave - 1 PL -
● chia semienka - 1 a 1/2 ČL -
● zrelé avokádo - 1/2 ks -
● práškové kakao/karob - 2 PL -
● šťava z granátového jablka - 1/2 šálky -

Postup:

Najprv som si pripravila šťavu z granátového jablka. Granátové jablko som prerezala na polovicu a odstránila semienka (granátové jablko som si semienkami otočila na dlaň, pod ňu som si pripravila misku a drevenou varechou búchala po povrchu jablka – tak jadierka vypadajú s úplnou ľahkosťou). Semienka som premiestnila do mixéra s trochou vody a vymixovala úplne dohladka, dokiaľ mi nevznikla šťava. šťavu som nakoniec prepasírovala cez sitko.
Všetky pripravené suroviny som si v mixéri alebo ponorným mixérom vymixovala do hladkej konzistencie a dala zachladiť na pár hodín, najlepšie cez noc.
Pred servírovaním som puding dozdobila čerstvým ovocím.

Dobrú chuť.