Cestovinový šalát s pórom, kukuricou a kúskami panenky

Info:

1 porcia
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 25 minút
Príprava spolu: 35 minút
1 porcia obsahuje:
420 kcal
Sacharidy: 55 g
Tuky: 7 g
Bielkoviny: 36 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Tieto super rýchle, ľahké a zároveň chutné cestoviny sa ideálne hodia na letné horúčavy. 🙂

Myslím si, že pór je v dnešnej dobe je nedocenená zelenina. Vedeli ste, že Gréci a Rimania ju okrem iného považovali za výborný protijed pri otrave alkoholom? Pór okrem toho čistí a detoxikuje. Je vynikajúci „čistič“-čistí krv a črevá od baktérií a kvasiniek, podporuje činnosť tráviacich štiav a činnosť obličiek. Odporúča sa proti nadúvaniu, pri zápche, črevných kolikách a celkovej detoxikácii organizmu. Osvedčil sa aj pri „vnútornom čistení“ problematickej pleti.

Pór obsahuje selén a je bohatý na karotény a vitamíny C a E. V porovnaní s inými druhmi zeleniny je naozaj bohatým zdrojom mangánu a dobrým zdrojom folátov, železa a vitamínu B6, vďaka čomu je účinným prostriedkom pri stabilizácii krvného cukru, pretože znižuje absorpciu cukrov z tráviaceho ústrojenstva a zabezpečuje, aby boli správne metabolizované. Ako významný zdroj kyseliny listovej podporuje pór tvorbu krviniek, svalov a hojenie rán a ako zdroj fosforu je dôležitý pre činnosť mozgu.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

- - - soľ
1 ks - cesnak (strúčik)
1/2 ks - pór
- - - koreniny a bylinky podľa chuti
2 - 3 PL - kukurica
- - - olivový olej
65 g - neuvarené celozrnné cestoviny
4 ks - šampiňóny
120 g - mäso panenka

Postup:

Cestoviny som si uvarila v vo vriacej, mierne osolenej vode. Kým sa cestoviny varili, pór a šampiňóny som si nakrájala na stredne tenké kolieska a opiekla som ich na panvici s trochou olivového oleja. Následne dochutila oreganom, čiernym korením, trochou soli a nechala chvíľu podusiť, dokiaľ pór a šampiňóny nezmäkli.

Potom som pri konci pridala kukuricu s rozpučeným cesnakom. Keď boli cestoviny hotové, pridala som ich do pórovej zmesi a pár sekúnd ešte opiekla a premiešala. Nakoniec som si jednoducho panenku potrela olivovým olejom, posypala korením na grilovanie (alebo podľa chuti) a ugrilovala.

Panenku môžete nakrájať na menšie kúsky a primiešať k cestovinám, alebo jednoducho su poukladať v celku navrch.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy