Cestovinový šalát s pórom, kukuricou a kúskami panenky

Info:

1 porcia
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 25 minút
Príprava spolu: 35 minút
1 porcia obsahuje:
420 kcal
Sacharidy: 55 g
Tuky: 7 g
Bielkoviny: 36 g

Úvod:

Tieto super rýchle, ľahké a zároveň chutné cestoviny sa ideálne hodia na letné horúčavy. 🙂

Myslím si, že pór je v dnešnej dobe je nedocenená zelenina. Vedeli ste, že Gréci a Rimania ju okrem iného považovali za výborný protijed pri otrave alkoholom? Pór okrem toho čistí a detoxikuje. Je vynikajúci “čistič”-čistí krv a črevá od baktérií a kvasiniek, podporuje činnosť tráviacich štiav a činnosť obličiek. Odporúča sa proti nadúvaniu, pri zápche, črevných kolikách a celkovej detoxikácii organizmu. Osvedčil sa aj pri “vnútornom čistení” problematickej pleti.

Pór obsahuje selén a je bohatý na karotény a vitamíny C a E. V porovnaní s inými druhmi zeleniny je naozaj bohatým zdrojom mangánu a dobrým zdrojom folátov, železa a vitamínu B6, vďaka čomu je účinným prostriedkom pri stabilizácii krvného cukru, pretože znižuje absorpciu cukrov z tráviaceho ústrojenstva a zabezpečuje, aby boli správne metabolizované. Ako významný zdroj kyseliny listovej podporuje pór tvorbu krviniek, svalov a hojenie rán a ako zdroj fosforu je dôležitý pre činnosť mozgu.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● cesnak (strúčik) - 1 ks -
● pór - 1/2 ks -
● koreniny a bylinky podľa chuti - - - -
● kukurica - 2 - 3 PL -
● olivový olej - - - -
● neuvarené celozrnné cestoviny - 65 g -
● šampiňóny - 4 ks -
● mäso panenka - 120 g -

Postup:

Cestoviny som si uvarila v vo vriacej, mierne osolenej vode. Kým sa cestoviny varili, pór a šampiňóny som si nakrájala na stredne tenké kolieska a opiekla som ich na panvici s trochou olivového oleja. Následne dochutila oreganom, čiernym korením, trochou soli a nechala chvíľu podusiť, dokiaľ pór a šampiňóny nezmäkli.

Potom som pri konci pridala kukuricu s rozpučeným cesnakom. Keď boli cestoviny hotové, pridala som ich do pórovej zmesi a pár sekúnd ešte opiekla a premiešala. Nakoniec som si jednoducho panenku potrela olivovým olejom, posypala korením na grilovanie (alebo podľa chuti) a ugrilovala.

Panenku môžete nakrájať na menšie kúsky a primiešať k cestovinám, alebo jednoducho su poukladať v celku navrch.

Dobrú chuť! 🙂