Celozrnná tortilla plnená banánom a arašidovým maslom

Info:

2 porcie
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 20 minút
1 plnená tortilla obsahuje:
400 kcal
Sacharidy: 50 g
Tuky: 16 g
Bielkoviny: 10 g

Úvod:

Zrolujte opečené kolieska banánu s krémovým arašidovým maslom do domácej celozrnnej tortilly! Skvelé víkendové raňajky, desiata alebo dezert?

Je to na vás! 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Tortilla:
● soľ - štipka - -
● celozrnná múka stredná - 1/2 šálky -
● kypriaci prášok do pečiva - 1/2 ČL -
● teplá voda - 1/4 šálky -
● rozpustený kokosový olej - 1 PL -
Plnka:
● banán - 2 ks -
● med/javorový sirup/agave - 2 ČL -
● mletá škorica - 1 ČL -
● arašidové maslo - 2 PL -
● kokosový olej - 1 ČL -

Postup:

Tortilla – v miske som si zmiešala múku, olej a soľ. Potom som pomaly pridávala vodu, za stáleho miešania, dokiaľ mi nevzniklo nelepivé cesto. Cesto som premiestnila na kuchynskú linku, ktorú som si pomúčila múkou a miesila cesto ďalej po dobu 2 minút. Cesto som dala naspäť do misy a nechala 15 minút odpočívať. Potom som cesto rozdelila na dve časti a každú časť som rozvaľkala do tvaru kruhu (snažte sa rozvaľkať na tenko, nie nahrubo).

Panvicu som si rozohriala a na sucho opiekla každú tortillu. Z oboch strán cca 1 minútu (uvidíte sami, podľa potreby, musia sa na nej spraviť pekné hnedé “očká”).

Plnka – banány som si nakrájala na tenké kolieska. Na panvici som si rozohriala trocha kokosového oleja a opiekla banány dozlatista. Každú tortillu som potrela 1 PL arašidovým maslom, posypala s 1/2 ČL mletou škoricou, s 1 ČL medom, poukladala kolieska banánov a zrolovala do rolky.

Dobrú chuť! 🙂