Ako si vyrobiť domácu škoricovú zmrzku iba z 3 surovín

Info:

6 ks
Predpríprava: 2 minúty
Príprava: 3 minúty
Príprava spolu: 5 minút
1 kopček (cca 50g) obsahuje:
109 kcal
Sacharidy: 15 g
Tuky: 5 g
Bielkoviny: 1.50 g

Úvod:

V letnom období každý z nás vyhľadáva rýchle a hlavne chutné zdroje osvieženia, s ktorými sa aspoň nachvíľku schladíme. A práve zmrzka k nemu neodmysliteľne patrí. Ale nie taká hocijaká. Naša zmrzka na prípravu vyžaduje extrémne málo času a extrémne málo surovín! A chuť? Bohatá, krémová, škoricová, kokosová…Sem s ňou! Tento recept by mal byť súčasťou vášho leta. A dôvod? 😉 Je absolútne bez lepku, bez laktózy, paleo, vegan, raw a neobsahuje pridaný cukor.

TIP: Namiesto banánov môžete použiť akékoľvek iné ovocie.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● banán - 6 ks -
● mletá škorica - množstvo podľa chuti - -
● kokosové mlieko - 1 konzerva (400ml) -

Postup:

Banány som si deň vopred nakrájala na kolieska, pridala do nádoby vhodnej do mrazničky a vložila cez noc do mrazničky. Zamrznuté banány som pridala do výkonného mixéra a chvíľku vymixovala (nie úplne dohladka). Potom som pridala kokosové mlieko, mletú škoricu a mixovala dovtedy, dokiaľ mi nevznikla hladká, zmrzlinová zmes.
Pre jemnú a krémovú zmrzlinu (ako na fotke) servírujte ihneď, ak máte radi pevnejšiu zmrzlinu, vložte ju na pár hodín do mrazničky a pred servírovaním nechajte 10-15 minút odpočívať pri izbovej teplote, aby sa jednoduchšie naberala.

Dobrú chuť.