Ovseno-banánová bábovka s proteínom (aj bez)

Info:

12 ks
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 45 minút
Príprava spolu: 60 minút
1 ks obsahuje:
159 kcal
Sacharidy: 21 g
Tuky: 2 g
Bielkoviny: 9 g

Úvod:

“Ľahké ako facka”! U nás doma sa hovorí “je to ľahké ako upiecť bábovku!” 😀 A v tomto prípade je to naozaj tak. Suroviny stačí zmiešať v jednej miske a je to. Ani sa nestihnete ušpiniť. 😉 Jednoduchá, ale úžasne vláčna a voňavá. Urobte si chvíľku pre seba a vychutnajte si chvíľku pohody so šálkou kávy a kúskom domácej bábovky.
POZNáMKA: Ak nemáte, alebo nepoužívate proteínový prášok, tak v tomto prípade ho môžete úplne vynechať a pridať namiesto 1/3 šálky trstinového cukru 1/2 šálky, ak máte radi sladšie.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - štipka - -
● trstinový cukor - 1/2 šálky -
● ovsené vločky jemné - 1 šálka -
● špaldová múka hladká - 1 šálka -
● kypriaci prášok do pečiva - 1 a 1/2 ČL -
● vajce - 2 ks -
● stredne veľký banán - 2 ks -
● biely jogurt - 2 ks (200g) -
● vanilkový proteín - 2 odmerky (60g) -
● + mandľové lupienky na posypanie formy - - - -

Postup:

Rúru som si predhriala na 180 stupňov a formu na bábovku vymazala kokosovým olejom a posypala múkou, aby sa bábovka neprilepila. V miske som si ponorným mixérom vyšľahala dohladka banány, vajcia, biele jogurty a trstinový cukor. Následne som prisypala špaldovú múku, ovsené vločky, vanilkový proteín, kypriaci prášok, štipku soli a vymiešala hladké cesto.
Spodok formy som posypala mandľovými lupienkami a vyliala na ne pripravené cesto. Bábovku som piekla približne 45 minút. Pred krájaním som nechala úplne vychladnúť.

Dobrú chuť.