Vegan kakaovo-kávové lievance

Info:

5 ks
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 25 minút
1 ks obsahuje:
78 kcal
Sacharidy: 7 g
Tuky: 1.50 g
Bielkoviny: 3 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Tieto lievance sú pripravované z jednej neobvyklej suroviny, ale pre vás už známej. Možno by vás nikdy nenapadlo si pripraviť lievance z červených fazúľ. Alebo áno? Je tu niekto, kto to už skúšal? Keď som skúšala prvý krát pripravovať brownies z fazúľ, mala som veľké obavy, ale chutí to božsky, aj cookies, na ktoré tu máme recept. Tak prečo si nepripraviť aj lievance? 😉
Sú absolútne bez lepku, bez laktózy a potešia sa najmä vegáni! Ak vegán nie ste, použite do cesta jedno celé vajce miesto chia „vajca“. Ktorí nevedia, chia vajce sa pripravuje, že do misky pridáte 1 PL chia semienok+3 PL vody a necháte pár minút odpočívať.
Kde začať? Sú vláčne, husté, čokoládové, proste najlepšie…Ďalej už nebudem ani pokračovať, radšej sa presvedčte sami. 😉 Odporúčam si fazule uvariť deň dopredu.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

1 PL - trstinový cukor
1/2 ČL - jedlá sóda
1 ČL - vanilkový extrakt
1-2 PL - nasekaná kvalitná horká čokoláda
- - - kokosový olej
1 PL - mandľové mlieko
1 PL - práškové kakao/karob
1 ks - chia vajce
200 g - uvarená červená fazuľa
2-3 PL - pohánková múka
1 ČL - rozpustná káva

Postup:

Do mixéra som pridala fazule, kávu, chia vajce, vanilkový extrakt a rozmixovala do hladka. Zmes som premiestnila do misky a primiešala mlieko a múku. Miešala som, dokiaľ mi nevzniklo lievancové cesto. Potom som primiešala práškové kakao, jedlú sódu a cukor (ak chcete, tak teraz primiešajte aj čokoládu).
Panvicu som si potrela kokosovým olejom a pridala menšie množstvo cesta. Ak sa začali napovrchu tvoriť bublinky a okraje hnednúť, tak som pretočila na druhú stranu. Opakujeme so zvyšnými.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy