Vajíčko v špenátovo-cícerovom hniezde

Info:

1 porcia
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 5 minút
Príprava spolu: 10 minút
1 porcia obsahuje:
270 kcal
Sacharidy: 27 g
Tuky: 10 g
Bielkoviny: 16 g

Úvod:

Jednoduché a uspokojujúce raňajky obalené bohatým množstvom kvalitných proteínov! 😉 Nielenže sú veľmi chutné, ale aj super ľahké a rýchle tiež. Vážne, príprava trvá iba 5 minút! Stačí speniť špenát, pridať cícer, vajce a zakryť pokrievkou. Žiadna veda.
Vajce bude perfektne pripravené, teda aspoň podľa môjho gusta-mierne maslové žĺtko, ktoré po rozkrojení bude vytekať na opečené špenátovo-cícerové hniezdo. Mňam! 🙂
Cícer som použila pripravený na pare, ktorý sa dá zakúpiť už v každom hypermarkete. Alebo si ho môžete pripraviť sami tak, že si ho vopred uvaríte.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● mleté čierne korenie - - - -
● vajce - 1 ks -
● cesnak (strúčik) - 1 ks -
● čerstvý baby špenát - 2 šálky -
● olivový olej - - - -
● citrónová šťava - - - -
● uvarený cícer - 1/2 šálky -

Postup:

Na panvici som si rozohriala olivový olej, pridala špenát, ktorý som dochutila soľou, mletým čiernym korením, rozpučeným cesnakom a mierne opiekla, dokiaľ “nezvädol”. Potom som pridala cícer, ktorý som mierne rozpučila vidličkou a premiešala so špenátom.
Z tejto zmesi som urobila na panvici “hniezdo” (ak chcete pridajte do vnútra ešte kvapku olivového oleja) a do stredu pridala vajce. Následne som panvicu zakryla pokrievkou a nechala dusiť cca 3-5 minút, dokiaľ vajce nebolo hotové podľa potreby.
Za pomoci dvoch “obracačiek” som “hniezdo” opatrne premiestnila na tanier a zľahka pokvapkala citrónovou šťavou.

Dobrú chuť. 🙂