Škoricový chia jogurt s hruškou

Info:

1 porcia
Predpríprava:
Príprava: 5 minút
Príprava spolu: 5 minút
1 porcia obsahuje:
300 kcal
Sacharidy: 40 g
Tuky: 7 g
Bielkoviny: 13 g

Úvod:

Výživný, veľmi chutný jogurt, ktorý je jednoduchý na prípravu a dodá vám maximálnu energiu, najmä vďaka chia semienkam. Je bohatý na bielkoviny, vápnik a vlákninu.

Jeden z najlepších spôsobov, ako dostať chutne chia semienka do svojho jedálnička. Pretože sú veľmi výživné a zdravé. Obsahujú veľké množstvo bielkovín a omega-3 mastných kyselín, zasýtia na dlhý čas, obsahujú jedinečnú kombináciu rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, dodajú vám energiu, a veľa ďalších pozitívnych vecí.

Kombinácie sa dajú pripravovať rôzne podľa chuti. Stačí dodržať tento základ – ovsené vločky, mlieko, jogurt, chia semienka a mať sklenenú nádobu s viečkom. Ja som zvolila kombináciu hrušky a škorice. Odporúčam! Na druhý deň jogurt dosiahne pekne hustú krémovú konzistenciu. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● med/javorový sirup/agave - 1 ČL -
● mletá škorica - 1 ČL -
● mlieko 1,5 % - 1/3 šálky -
● ovsené vločky - 1/4 šálky -
● biely jogurt - 1/4 šálky -
● chia semienka - 1 PL -
● hruška - 1/2 ks -
● +sklenená nádoba s viečkom - - - -

Postup:

Do sklenenej nádoby som pridala ovsené vločky, biely jogurt, mlieko, med, chia semienka, škoricu, uzatvorila viečkom a dobre všetko spolu pretriasla. Nakoniec som pridala hrušku nakrájanú na kocky, uzatvorila a dala chladiť cez noc do chladničky.

Ráno už iba vychutnávate.

Dobrú chuť! 🙂