Raw vegan tekvicový koláč

Info:

12 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 20 minút
1 ks obsahuje:
295 kcal
Sacharidy: 25 g
Tuky: 15 g
Bielkoviny: 7 g

Úvod:

Raw, vegan, paleo, bez lepku a bez laktózy! Perfektný a jednoduchý tekvicový koláč na prípravu, ktorý ideálne zapasuje na váš stôl v jesennom období. 🙂 Alebo chcete urobiť dojem pred vašimi priateľmi či rodinou a pripraviť niečo zdravé, sladké a chutné? Tak ste na správnom mieste! 😉
Plnka je krásne jemná a lahodná a základ mäkučký ako perinka. Ja osobne odporúčam servírovať tento koláč poprášený škoricou a domácou kokosovou šľahačkou. Jednoduché, ale účinné.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

štipka - - soľ
10 ks - sušené datle
1 a 1/2 šálky - vlašské orechy
2 PL - voda
štipka - - soľ
1 a 1/2 šálky - kokosové mlieko
25 ks - sušené datle
2 ČL - perníkové korenie
3 šálky - nastrúhaná maslová tekvica
1/2 šálky - raw agáve sirup

Postup:

Základ- Datle som si namočila do horúcej vody na pár minút, aby zmäkli (záleží na tom, aké tvrdé datle máte) a prebytočnú vodu vyliala. Potom som vlašské orechy pridala do výkonného mixéra a vymixovala na múku. Následne som pridala všetky zvyšné suroviny na základ a mixovala, dokiaľ mi nevznikla lepkavá zmes (občas pridávam vodu v malých dávkach aby sa zmes dobre zlepila). Hotovú zmes som utlačila do okrúhlej tortovej formy (26 cm), aj po bokoch.

Plnka- Všetky suroviny som pridala do výkonného mixéra a vymixovala úplne dohladka. Zmes som vyliala na pripravený základ. Hotový koláč som umiestnila do chladničky a chladila 6 hodín, aby zmes pekne stuhla a nerozlievala sa. Osobne odporúčam koláč chladiť cez noc.

Dobrú chuť.

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy