Raw vegan tekvicový koláč

Info:

12 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 20 minút
1 ks obsahuje:
295 kcal
Sacharidy: 25 g
Tuky: 15 g
Bielkoviny: 7 g

Úvod:

Raw, vegan, paleo, bez lepku a bez laktózy! Perfektný a jednoduchý tekvicový koláč na prípravu, ktorý ideálne zapasuje na váš stôl v jesennom období. 🙂 Alebo chcete urobiť dojem pred vašimi priateľmi či rodinou a pripraviť niečo zdravé, sladké a chutné? Tak ste na správnom mieste! 😉
Plnka je krásne jemná a lahodná a základ mäkučký ako perinka. Ja osobne odporúčam servírovať tento koláč poprášený škoricou a domácou kokosovou šľahačkou. Jednoduché, ale účinné.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Základ:
● soľ - štipka - -
● sušené datle - 10 ks -
● vlašské orechy - 1 a 1/2 šálky -
● voda - 2 PL -
Plnka:
● soľ - štipka - -
● kokosové mlieko - 1 a 1/2 šálky -
● sušené datle - 25 ks -
● perníkové korenie - 2 ČL -
● nastrúhaná maslová tekvica - 3 šálky -
● raw agáve sirup - 1/2 šálky -

Postup:

Základ- Datle som si namočila do horúcej vody na pár minút, aby zmäkli (záleží na tom, aké tvrdé datle máte) a prebytočnú vodu vyliala. Potom som vlašské orechy pridala do výkonného mixéra a vymixovala na múku. Následne som pridala všetky zvyšné suroviny na základ a mixovala, dokiaľ mi nevznikla lepkavá zmes (občas pridávam vodu v malých dávkach aby sa zmes dobre zlepila). Hotovú zmes som utlačila do okrúhlej tortovej formy (26 cm), aj po bokoch.

Plnka- Všetky suroviny som pridala do výkonného mixéra a vymixovala úplne dohladka. Zmes som vyliala na pripravený základ. Hotový koláč som umiestnila do chladničky a chladila 6 hodín, aby zmes pekne stuhla a nerozlievala sa. Osobne odporúčam koláč chladiť cez noc.

Dobrú chuť.