Raw tiramisu rezy

Info:

10 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 30 minút
Príprava spolu: 35 minút
Chladenie: 120minút
1 ks obsahuje:
234 kcal
Sacharidy: 15 g
Tuky: 16 g
Bielkoviny: 5 g

Úvod:

Niečo ku kávičke? 🙂
Nemôžem ani slovami vyjadriť, ako perfektne chutí! Budete na ňom závislí, ako my. Jednoducho všetky chute boli úžasne prepojené, sladké, jemné, každé sústo sa rozplynulo v ústach. Ani nerozmýšľajte a pustite sa do prípravy, ktorú ľavou zadnou zvládnete.
Tiramisu, s ktorým očaríte každého.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Cesto:
● soľ - štipka - -
● mletá škorica - 1/2 ČL -
● kokosový olej - 2 PL -
● lieskové orechy - 1 šálka -
● sušených datlí - 1/2 šálky -
● rumový extrakt - 1 ČL -
● vlašské orechy - 1/2 šálky -
● raw agáve sirup - 1 PL -
● raw práškové kakao - 1 PL -
● kávový extrakt - 2 ČL -
Krém:
● kokosové mlieko - 1/2 šálky -
● kokosový olej - 2 PL -
● vanilkový extrakt - 1 ČL -
● raw agáve sirup - 2 PL -
● kešu orechy - 1 šálka -

Postup:

Krém – Najprv som si pripravila krém. Kešu orechy namočené cez noc som zbavila vody, premiestnila do mixéra, z kokosového mlieka vybrala vrchnú motanu (kokosovú vodu na spodu môžete vypiť 😉 a s ostatnými surovinami vymixovala do hladkého krému. Krém som dala nachvíľu odpočívať do chladničky.
Cesto – Lieskové orechy som si v mixéri rozmixovala na jemnú múčku a premiestnila do misky. Následne som rozmixovala v mixéri zvyšné suroviny, dokiaľ sa všetko spolu neprepojilo (ak máte datle suchšie, namočte ich nachvíľu do vody). Zmes som pridala k rozmixovaným liesakovcom a rukami vypracovala mierne lepivé cesto.
Celú formu na chlieb (20×10 cm) som vyložila papierom na pečenie. Cesto som rozdelila na polovicu. Jednu polovicu som utlačila na dno formy a vytiahla s papierom na pečenie na bok. Opäť som formu vyložila papierom na pečenie a druhú polovicu utlačila na dno formy (tú už tam nechajte). Následne som na cesto vyliala polovicu krému a opatrne premiestnila prvú polovicu cesta na krém. Zvyšný krém som vyliala na vrch. Tiramisu som dala zachladiť na 2-3 hodiny do mrazničky a nakoniec posypala práškovým raw kakaom.
Pred krájaním nechajte min. 30 minút vonku pri izbovej teplote.

Dobrú chuť.