Raw štedrý štedrák

Info:

16 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 40 minút
Príprava spolu: 45 minút
1 ks obsahuje:
280 kcal
Sacharidy: 25 g
Tuky: 15 g
Bielkoviny: 6 g

Úvod:

Vianočná, mimoriadne obľúbená klasika, bez ktorej si nevieme predstaviť Vianoce. Ak ste z tých, ktorí radi experimentujú ako my, pripravte si túto osvedčenú klasiku v našom raw prevedení. Nevydrží ani do vianočného dňa! Dokonalý. 😉 V postupe nájdete prípravu aj na nepečený štedrák (bez raw surovín).

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Plnky:
● kokosový olej - 2 PL -
● sušených datlí - 1 šálka -
● mletý mak - 1 a 1/2 šálky -
● vlašské orechy - 2 šálky -
● sušené slivky - 1 šálka -
● domáci chia džem - 250 g -
● kešu orechy - 1 šálka -
Raw čokoláda:
● sušené hrozienka - 1/4 šálky -
● agáve sirup - 1/2 šálky -
● raw práškové kakao - 2 PL -

Postup:

Najprv som si vopred namočila kešu orechy (buď 5 hodín dopredu, alebo najlepšie cez noc). 1 hodinu pred prípravou som si namočila slivky, datle a hrozienka na polevu. A teraz sa môžeme pustiť do prípravy štedráku.

Spodná vrstva- Vlašské orechy som si v mixéri s ostrými nožmi rozmixovala spolu s datlami do hladkej pasty a rovnomerne utlačila na spodok formy (20x20cm). Orechovú vrstvu som dala na 10 minút do chladničky. Po 10 minútach, keď orechová vrstva stuhla, natrela som na ňu domáci chia džem (pre nepečený variant použite klasický domáci džem).

Kešu plnka- Kešu orechy som pridala do mixéra spolu s roztopeným kokosovým olejom, vymixovala dohladka a vyliala na vrstvu džemu. Opäť som dala zachladiť na 10-15 minút.

Maková plnka- Slivky s makom som pridala do mixéra a vymixovala taktiež dohladka. Makovú plnku som rozotrela na kešu plnku a vrátila naspäť do chladničky, dokiaľ som si nepripravila raw čokoládu.

Čokoládová poleva- Všetky suroviny som spolu vymixovala v mixéri a vyliala na makovú plnku (pre nepečený variant použite 100g kvalitnej horkej čokolády, 2 PL kokosového oleja a rozpustite nad parou dohladka).

Hotový koláč som dala ešte na 1 hodinu stuhnúť do mrazničky.

Nezjedený koláč skladujeme v chladničke. Dobrú chuť.