Polievka z mrkvy a batátu

Info:

4 porcie
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 25 minút
Príprava spolu: 40 minút
1 porcia (2 väčšie naberačky) obsahuje:
110 kcal
Sacharidy: 10 g
Tuky: 5 g
Bielkoviny: 5 g

Úvod:

Jednoduchá a veľmi zdravá polievka pripravená z mrkvy a sladkého zemiaku (batátu). Je jemne pikantná s nádychom sladkosti a korenia, ktoré patrí medzi moje obľúbené. Mám veľmi rada takéto krémové a husté polievky. Sú sýte a nezaťažia žalúdok. Takže pre toto letné obdobie ako stvorená! 🙂

Tajná prísada je karí korenie, ktoré jej dodáva tú správnu a indickú atmosféru. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● mleté čierne korenie - 1 ČL -
● čerstvá bazalka - 1 ČL -
● olivový olej - 1 PL -
● batát (sladký zemiak) - 1 ks -
● strúhaný parmezán - 3 PL -
● cesnak (strúčik) - 1 ks -
● biely jogurt - 2 PL -
● jarná cibuľka - 1 ks -
● zeleninový vývar - 2 - 3 šálky -
● +nasucho opražené tekvicové semienka (voliteľné) - - - -
● karí korenie - 1 ČL -
● veľká mrkva - 2 ks -
● muškátový oriešok - 1 ČL -

Postup:

Zeleninu som si najprv umyla a očistila. Jarnú cibuľku som si nakrájala na tenké kolieska a mrkvu spolu s ošúpaným sladkým zemiakom nastrúhala nahrubo. Na väčšej panvici som si rozohriala olivový olej, pridala jarnú cibuľku, cesnak nakrájaný na plátky a jemne opražila. Potom som primiešala karí korenie a ešte chvíľku opiekla. Následne som pridala nastrúhanú mrkvu, sladký zemiak a jemne podusila. Túto zeleninovú zmes som premiestnila do hrnca, zaliala vývarom, dochutila soľou, korením, bazalkou a priviedla k varu. Keď polievka vrela, plameň som stíšila na minimum a varila cca 15-20 minút, dokiaľ zelenina nebola mäkká.

Nakoniec som polievku rozmixovala do hladka ponorným mixérom, primiešala jogurt, parmezán a znovu premixovala (ak sa vám bude náhodou zdať polievka riedka, môžete zahustiť arrowroot práškom, alebo škrobom). Podávame s nasucho opraženými tekvicovými semienkami.

Dobrú chuť! 🙂