Pavlova torta s lesným ovocím

Info:

8 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 85 minút
Príprava spolu: 90 minút
1 ks obsahuje:
247 kcal
Sacharidy: 33 g
Tuky: 6 g
Bielkoviny: 16 g

Úvod:

Po prvýkrát som sa odvážila pripraviť túto zaujímavú a neodolateľnú tortu. Jeden z najlepších dezertov, ktorý môžete ochutnať a pripraviť zároveň, a to nielen v lete! Jemné a krehké cesto s chrumkavou kôrkou a mäkkým vnútrom pripomínajúce marshmallow. Sladkosť je veľmi dobre vyvážená s mierne kyslým lesným ovocím.
Torta sa vám možno zdá byť obtiažna na prípravu, ale presvedčím vás o opaku! S týmto jednoduchým postupom ju zvládnete hravo. 😉

Ten pravý a svieži letný dezert.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Cesto:
● soľ - štipka - -
● vaječný bielok - 6 ks -
● kokosový cukor - 1 a 1/3 šálky -
● ocot - 1 ČL -
● zemiakový škrob - 1 PL -
Krém:
● vanilkový extrakt - 1 ČL -
● jemný odtučnený tvaroh - 500 g -
● syr ricotta - 500 g -
● lesné ovocie - 600 g -

Postup:

Cesto- Z vaječných bielkov a štipky soli som si vyšľahala tuhý sneh. Potom som postupne pridávala kokosový cukor (môžete použiť aj trstinový) a šľahala, dokiaľ mi nevznikol lesklý a jemný sneh. Nakoniec som drevenou varechou primiešala škrob a ocot.

Rúru som si predhriala na 150 stupňov a dva rovnaké plechy vyložila papierom na pečenie. Na každý plech do stredu som pridala 1/2 zmesi a vytvorila 20 cm kruh. Obidva plechy naraz som piekla 1 hodinu, dokiaľ vrch nebol chrumkavý a mierne hnedý. Po upečení som ich nechala úplne vychladnúť. Zatiaľ som si pripravila krém.

Krém- Elektrickými metličkami som všetky suroviny, okrem ovocia, vyšľahala dohladka.

Jeden korpus som si premiestnila na veľký okrúhly tanier pridala 1/2 krému, ktorý som rozotrela po celej ploche a naň poukladala 300g ovocia. Potom som na ovocie položila druhý korpus, zvyšnú polovicu krému a ovocia.

Dobrú chuť.