Palacinky z mandľovej múky s čučoriedkovou omáčkou

Info:

2 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 20 minút
Príprava spolu: 25 minút
1 palacinka+1/2 množstva omáčky obsahuje:
250 kcal
Sacharidy: 28 g
Tuky: 7 g
Bielkoviny: 9 g

Úvod:

Jemné palacinky z mandľovej múky obohatené o rýchlu a chutnú omáčku z čučoriedok! 😉 Neobsahujú pridaný cukor, osladené sú prírodne s banánom.
Palacinky, ktoré vám vyčaria skvelý štart do dňa! 🙂 Už je len na vás, s čím ich naplníte. Odporúčam kombináciu čučoriedok a tvarohu.
*Omáčku som zahustila tapiokovou múkou. Predstavuje prísadu pre bezlepkové pokrmy. Môžete ju použiť na prípravu vlastného chleba, koláčov, cestovín alebo zahusťovanie omáčok.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Cesto:
● banán - 1 ks -
● mandľové maslo - 1 PL -
● mletá škorica - na chuť - -
● vajce - 1 ks -
● voda - 1/4 šálky -
● mandľová múka - 3 PL -
Čučoriedková omáčka:
● med/javorový sirup/agave - 1 PL -
● čučoriedky - 3/4 šálky -
● voda - 1/4 šálky -
● tapioková múka - 1 a 1/2 ČL -

Postup:

Palacinky- Všetky suroviny na cesto som si vložila do mixéru a vymixovala dohladka (cesto na palacinky bude mierne husté ako klasické palacinkové cesto). Na panvici som si vždy rozohriala trochu kokosového oleja a tvorila stredne veľké palacinky (pomocou lyžičky som dotvárala okrúhly tvar). Z každej strany som palacinku opiekla cca 2 minúty dozlatista.

Čučoriedková omáčka-Do hrnca som si pridala všetky suroviny, okrem tapiokovej múky, a čučoriedky mierne popučila vidličkou. Zmes som priviedla k varu a následne plameň stíšila na minimum. Zmes som nechala chvíľku variť, kým sa čučoriedky mierne nerozvarili a nevytvorila sa omáčka. Nakoniec som zahustila tapiokovou múkou.

Palacinky naplníme podľa chuti a polejeme horúcou omáčkou.

Dobrú chuť. 🙂