0665. Tá najkrémovejšia kaša z exotickej čiernej ryže_02

Krémová kaša z exotickej čiernej ryže

Výživové Hodnoty:

1 porcií / ks
70 minút
1 porcia obsahuje:
349 kcal
69 g sacharidov
5 g tuku
10 g bielkovín

Popis:

Som typ osoby, ktorá každý večer zaspáva s myšlienkou, čo si znova chutné a nové pripraví na raňajky. Je to moja obľúbená časť dňa, ktorej venujem veľkú pozornosť. Milujem sa zobúdzať vediac, že ma čakajú fantastické raňajky, ktoré si môžem vychutnať so šálkou kvalitnej kávy. Ak si radi pripravujete mliečnu ryžu, táto verzia môže váš obľúbený recept posunúť na vyšší level-čo sa týka chuti, ale aj nutrične. Čierna ryža vyžaduje dlhšiu prípravu ako bežná biela ryža. Varí sa cca 60 minút, ale stojí to za to! Je zdrojom antokyanátov (látok so silným antioxidačným účinkom), vitamínu E, železa, vlákniny a bielkovín. Je prirodzene bezlepková a ľahko stráviteľná. Môžem s istotou povedať, že vám bude jednoznačne chutiť a budete si ju pripravovať pravidelne. :)
Air Force 1 Tenisky Low Biele
Tenisky Air Force 1 na našom druhom eshope!

Suroviny:

Puding:

štipka - soľ
1/2 ČL mletá škorica
1 PL med/javorový sirup/agave
1 šálka mandľové mlieko
1 šálka voda
1/3 šálky čierna ryža

Banán:

1/2 ks banán
1/4 ČL kokosový olej

Postup:

Puding- Ryžu som si opláchla pod tečúcou vodou. Potom som ju premiestnila do hrnca so všetkými surovinami, okrem agáve sirupu. Priviedla som k varu. Ryžu som varila na malom plameni zakrytú pokrievkou 60 minút, dokiaľ nezmäkla. Miešala som každých cca 15 minút podľa potreby. Keď ryža vsiakla všetku vodu primiešala som agáve sirup. Podávame s opečeným banánom. Ja osobne si ju vždy v miske podlejem ešte s trochou mandľovým mliekom.

Opečený banán- Na panvici som so rozohriala kokosový olej a každú stranu banánu som opiekla dozlatista. Po opečení bude mať banán výraznejšiu a lahodnejšiu chuť.

Dobrú chuť.

Ďalšie Fitness Recepty

Cviklové palacinky plnené kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechami

Cviklové palacinky s kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechmi

Recept na Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Chutná blesková paella ako zo Španielska

Zapekané vajíčka v celozrnnom chlebe s pestom

Kakaový závin zo špaldovej múky