Grepovo-kokosový parfait s pufovaným amarantom

Info:

1 porcia
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 5 minút
Príprava spolu: 10 minút
1 porcia obsahuje:
350 kcal
Sacharidy: 45 g
Tuky: 12 g
Bielkoviny: 12 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Alebo raňajky do pohára? Lahodné a jemné raňajky, ktoré sú dokonale vyvážené krémovým jogurtom, grapefruitom, opečeným kokosom, medom a pufovaným amarantom!

Pufovaný amarant jednoducho dosiahnete tak, že ho nasucho na miernom plameni opečiete na panvici pod pokrievkou – on vám začne „vyskakovať“ doslova ako pukance! Takto dosiahne intenzívnejšiu orechovú chuť a chrumkavosť.

Ak chcete zvýšiť množstvo bielkovín, tak do jogurtu zamiešajte odmerku proteínu a vynechajte med. Poslúži aj ako osviežujúci dezert, ak ho necháte pár hodín chladiť v chladničke. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

1/2 šálky - biely jogurt
2 ČL - javorový sirup
1/3 šálky - kokosové lupienky
- - - 1/2 červeného grapefruitu
1 PL PL - pufovaný amarant

Postup:

Kokos som si nasucho opiekla na panvici do zhnednutia a dala bokom. Amarantové semienka som si taktiež nasucho opiekla na panvici pod pokrievkou, dokiaľ nezačali vyskakovať ako pukance. Nakoniec som si grep nakrájala na väčšie kocky (odstráňte aj tú jemnú bielu šupku).

Na spodok skleneného pohára som pridala jednu 1/2 bieleho jogurtu, pár kúskov grapefruitu, 1 ČL medu, 1 a 1/2 PL opečeného kokosu a 1/2 PL pufovaného amarantu. Potom som opakovala ešte raz.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy