Domáce voňavé jablkové pyré

Info:

2 šálky
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 20 minút
Príprava spolu: 35 minút
100g jablkového pyré obsahuje:
43 kcal
Sacharidy: 11 g
Tuky: 0.10 g
Bielkoviny: 0.20 g

Úvod:

Veľká úroda jabĺk a vy ich nestačíte jesť? Čo takto vyskúšať tento rýchly, jednoduchý, zdravý recept na domáce jablkové pyré? 🙂

Toto jablkové pyré neobsahuje žiaden pridaný cukor, je obohatené o krásne voňavé korenia, ktoré mu dodávajú špecifickú chuť. Odporúčam ich pripravovať zo sladších jabĺk, ak náhodou máte kyslejšie, oslaďte ich podľa vašej chuti.

Poslúži ako zdravá desiata (aj pre vaše detičky), pri pečení, ale aj ako príloha k sladkým jedlám, napríklad k tvarohovým guľkám, či ako plnka do palaciniek.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● mletá škorica - 1 a 1/2 ČL -
● muškátový oriešok - štipka - -
● voda - 4 šálky -
● mletý zázvor - 1/2 ČL -
● kôra z 1 citróna - - - -
● ošúpané jablká - 1,2 kg -
● kolieska citrónu - 3 ks -
● klinčeky - 1 menšia hrsť -

Postup:

Ošúpané jablká som nakrájala na malé kocky, premiestnila do veľkého hrnca a zaliala vodou. Potom som pridala všetky koreniny (množstvo korenín pokojne upravte podľa seba a vlastnej chuti) a dala variť.

Keď jablká začali vrieť, stíšila som plameň na minimum a varila pod pokrievkou cca 15 minút, dokiaľ jablká neboli úplne mäkké.

Zmäknuté jablká som zbavila vody, v ktorej sa varili a ponorným mixérom som ich vymixovala dohladka. Skladujeme v sklenených nádobách v chladničke. Najlepšie skonzumovať čo najrýchlejšie.

Dobrú chuť! 🙂