0553. Domáce gaštanové pyré_03

Domáce gaštanové pyré

Výživové Hodnoty:

500 porcií / ks
90 minút
100g obsahuje:
113 kcal
24 g sacharidov
1.50 g tuku
2.50 g bielkovín

Popis:

ó, mňam! Jedna z luxusných vecí, ktorú si môžete v tejto sezóne u vás doma pripraviť. Neviem ako veľmi milujete gaštanové pyré - teraz nemyslím to kupované, ktoré sa nedotkli ani jedného gaštanu alebo tie v kaviarňach plné šľahačky...Ale ja veľmi, hlavne to pravé, domáce! Lahodná, krémová chuť, pravá vôňa škorice, dosladené kokosovým cukrom. ;) Pokojne si môžete pripraviť aj zdravší variant gaštanového pyré s kokosovou šľahačkou alebo použiť ich do skvelých jesenných dezertov, alebo si počkať čoskoro na moje využitie, ale o tom potom. :)
Air Force 1 Tenisky Low Biele
Tenisky Air Force 1 na našom druhom eshope!

Suroviny:

1 ČL mletá škorica
1/2 ČL rumový extrakt
3/4 šálky mandľové mlieko/voda
1 ks vanilkový struk
500 g jedlé gaštany
150 g kokosový cukor

Postup:

Rúru som si predhriala na 200 stupňov. Každý vrch jedného gaštanu som prerezala do tvaru “X” a premiestnila na plech. Piekla som ich 15 minút. Po upečení som ich nechala mierne vychladnúť a zbavila šupky. Potom som ich premiestnila do hrnca s vodou a varila ich 20 minút domäkka. Uvarené gaštany som zbavila vody a v mixéri vymixovala do hladkej pasty. Nakoniec som gaštanovú pastu pridala do menšieho hrnca, zaliala s vodou, pridala cukor, škoricu, vanilku, rumový extrakt a varila za občasného premiešania cca 20-30 minút, dokiaľ mi nevznikla hustá konzistencia.
Hotové gaštanové pyré som nechala úplne vychladnúť a skladovala v sklenenej uzatvorenej nádobe v chladničke. Môžete ho aj zamraziť.

Dobrú chuť.

Ďalšie Fitness Recepty

Cviklové palacinky plnené kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechami

Cviklové palacinky s kozím syrom, baby špenátom a vlašskými orechmi

Recept na Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Mramorový cukinový chlebík s čokoládou

Chutná blesková paella ako zo Španielska

Zapekané vajíčka v celozrnnom chlebe s pestom

Kakaový závin zo špaldovej múky