Domáce arašidové maslo

Info:

500 g
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 20 minút
Príprava spolu: 25 minút
1 PL obsahuje:
80 kcal
Sacharidy: 3 g
Tuky: 8 g
Bielkoviny: 4 g

Úvod:

A len za 1€/500 g – no nekúp to! 🙂
Príprava je tiež smiešne ľahká, tak prečo si ho nepripraviť doma? Niekedy ma udivuje ten nepomer cien. Pre nás milovníkov arašidového masla je to veľká výhoda, ušetríme nejaké tie€. 😛
Celá príprava arašidového masla trvá cca 15 minút (väčšinu času zaberie opekanie arašidov) a k príprave potrebujete len 3 suroviny. Tak, a poďme na to.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● med/javorový sirup/agave (voliteľné) - 2 ČL -
● arašidový olej - 2 PL -
● soľ - 1/2 ČL -
● nesolené a nepražené arašidy - 2 šálky -

Postup:

Rúru som si predhriala na 200 stupňov. Arašidy som poukladala na plech s papierom na pečenie. Piekla som ich najprv 3 minúty a potom som premiešala (alebo potraste plechom) a piekla ďalších 5 minút, dokiaľ neboli jemne hnedasté (arašidy treba sledovať, ľahko môžu prihorieť).
Potom som arašidy nechala vychladnúť. Pražené arašidy som pridala do kuchynského robota spolu s olejom, soľou a začala mixovať cca 1 minútu, potom som lyžicou premiešala a zase mixovala. Podľa potreby som priliala ešte trocha oleja. Mixovala som dovtedy, dokiaľ som nezískala hladkú, krémovú konzistenciu (najprv sa vám spraví taká guľatá masa, ale potom už bude konzistencia, ako má byť). Arašidové maslo uložte do sklenenej nádoby a v chladničke môžeme skladovať až 2 týždne.
Podľa mňa, to maslo je úplne ukážkové! 🙂 Mala som obavy, že sa mi nepodarí, ale chutí lepšie ako kupované! Odporúčam pripravovať už len domáce!

Dobrú chuť. 🙂