Čučoriedkový parfait s quinoou

Info:

1 porcia
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 5 minút
Príprava spolu: 15 minút
1 porcia obsahuje:
150 kcal
Sacharidy: 49 g
Tuky: 2 g
Bielkoviny: 11 g

Úvod:

Nízko-kalorický, s nízkym obsahom tuku a vysokým obsahom bielkovín! Svieže potešenie, ktoré podľa mňa spĺňa všetky vaše predstavy! 😉

Perfektná kombinácia stvorená na začatie vášho dňa alebo na popoludnajší dezert. 🙂

Quinoa je univerzálna a nutrične bohatá obilnina nabitá tou správnou energiou, vitamínmi, vlákninou a ďalšími nevyhnutnými živinami. V porovnaní s inými obilninami je podstatne lepší zdroj bielkovín a vápnika.

Čučoriedky môžete zvoliť aj čerstvé, ja osobne som ich trochu povarila, aby mi vznikla mierna omáčka, potom parfait bude šťavnatejší! 🙂 Ak si ho budete chcieť pripraviť na raňajky, odporúčam quinou variť v kombinácií s mliekom a vodou, ak ste sa rozhodli ho pripraviť ako dezert, tak quinou varte iba vo vode.

Najlepšie chutí dobre vychladení cez noc. ;)Poďme na to.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● quinoa - 1/4 šálky -
● 0% grécky jogurt - 1/2 šálky -
● mletá škorica - na chuť - -
● čučoriedky - 1/2 šálky -
● voda - 1/2 šálky -
● med/javorový sirup/agave - podľa chuti - -

Postup:

Najlepšie si je quinou pripraviť deň pred prípravou (ušetríte čas).

Quinou som si uvarila v hrnci vo vode, dokiaľ nenasiakla všetku tekutinu a nebola mäkká. Keď bola quinoa uvarená, primiešala som k nej škoricu a med podľa chuti.

Kým sa quinoa varila, pripravila som si čučoriedky. V menšom hrnci som si zmiešala čučoriedky s trochou vody a medom (ten tiež zvoľte podľa chuti) a varila, dokiaľ mi nevznikla konzistencia sirupu/omáčky (najlepšie je, keď vám tam ostanú kúsky čučoriedok).

Keď bolo všetko pripravené, začala som vrstviť. Na spodo som pridala cca 2 PL quinoi, potom 2 PL gréckeho jogurtu a 2 PL čučoriedok. Opakovala som ešte jedenkrát a dala chladiť.

Dobrú chuť. 🙂