Čokoládová roláda bez múky s príchuťou tiramisu

Info:

12 ks
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 50 minút
Príprava spolu: 60 minút
Chladenie: 60minút
1 ks (50g) obsahuje:
180 kcal
Sacharidy: 16 g
Tuky: 6 g
Bielkoviny: 10 g

Úvod:

Moja čokoládová roláda je pripravená absolútne bez múky a s bohatým množstvom jemného tvarohu. Je jednoduchá na prípravu, ktorú hravo zvládne aj úplný začiatočník. Každý jej kúsok sa vám bude rozplývať na jazyku, pretože je ľahká a jemná ako pierko. 🙂
Ak ju budete chcieť posunúť o levej vyššie, ako rozmýšľam ja, tak nabudúce do nej zrolujem celý banán alebo čerstvé maliny.
Nikto neodolá!

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Cesto:
● kokosový olej - 3 a 1/2 PL -
● práškové kakao - 3 PL -
● vajce - 5 ks -
● kokosový cukor - 3/4 šálky -
Plnka:
● med/javorový sirup/agave - 3 PL -
● odtučnený tvaroh jemný - 2 šálky -
Vrch rolády:
● mletá škorica - 1 ČL -
● med/javorový sirup/agave - 1 a 1/2 PL -
● odtučnený tvaroh jemný - 1 šálka -
● rozpustná káva - 1 a 1/2 ČL -

Postup:

Rúru som si predhriala na 180 stupňov a plech vyložila papierom na pečenie (rozmer je na vás, ak chcete mať cesto vyššie použite menší plech, a ak vyššie, tak väčší). Vrch papiera na pečenie som si posypala s trochou práškovým kakaom.

Najprv som si oddelila bielka od žĺtkov. Žĺtka som si v hlbšej miske vyšľahala s cukrom a kokosovým olejom do peny. Potom som si z bielkov vyšľahala tuhý sneh, ktorý som zľahka vmiešala do žĺtkovej peny. Nakoniec som vmiešala práškové kakao, ktoré som si preosiala cez sitko.

Pripravené cesto som si rozotrela po celej ploche plechu (podľa toho, ako chcete mať cesto hrubé). Piekla som 15-20 minút, pretože som cesto chcela mať hrubšie (keď ste si zvolili tenšie cesto, tak stačí 8-10 minút). Upečené cesto som ešte teplé zrolovala pomocou utierky (aj s papierom na pečenie) do tvaru rolády. Keď vychladlo, cesto som opatrne zbavila papiera na pečenie.

Vrch cesta som natrela s tvarohom zmiešaným s medom a zrolovala. Obidva konce som mierne odkrojila.

Nakoniec som si zmiešala zvyšné suroviny na vrch rolády vymiešala dohladka a potrela s ňou vrch cesta. Hotovú roládu som dala chladiť do chladničky aspoň na 1 hodinu.

Dobrú chuť. 🙂