Cinnamon roll lievančeky s proteínom

Info:

5 ks
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 25 minút
Príprava spolu: 30 minút
1 ks obsahuje:
145 kcal
Sacharidy: 19 g
Tuky: 4 g
Bielkoviny: 10 g

Úvod:

Každý milujeme rýchle a jednoduché recepty. Každý milujeme lievančeky. Každý milujeme recepty s proteínom. ( Teda, dúfam! 😀 )
Teraz si zatvorte oči, predstavte si krehké a jemné škoricové osie hniezda, ktoré sa vám pomaly rozplývajú v ústach…Tak presne takto chutia tieto roztomilé lievančeky. A ešte proteínmi obalené!

POZNáMKA: Namiesto regulárnych ovsených vločiek môžete použiť bezlepkové.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Cesto:
● soľ - štipka - -
● mlieko 1,5 % - 2 PL -
● ovsené vločky - 1/2 šálky -
● jedlá sóda - 1 ČL -
● vaječný bielok - 2 ks -
● kokosová múka - 1 PL -
● 0% grécky jogurt - 2 PL -
● škoricový/vanilkový proteín - 2 PL -
Škoricová plnka:
● mletá škorica - 2 ČL -
● kokosový olej - 2 PL -
● kokosový cukor - 1/3 šálky -

Postup:

Cesto- Všetky suroviny na cesto som si pridala do mixéra a vymixovala úplne dohladka. Zmes som nechala 5-10 minút odpočívať, aby ovsené vločky trochu napučali. Zatiaľ som si pripravila škoricovú plnku.

Plnka- Všetky suroviny som pridala do menšej misky a rukami vymiešala škoricovú pastu (teplo z rúk pekne roztopia kokosový olej). Plnku som premiestnila do igelitového vrecúška a špičku odstrihla, aby mi vznikla na konci malá dierka (ako keď ozdobujete perníky).

Na panvici som si rozohriala trochu kokosového oleja, pridala vždy 2 PL cesta a na vrchu lievančeka som so škoricovou plnkou vytvorila špirálový tvar (ako na škoricovom hniezde). Z každej strany som opekala cca 1 minútu (po každom upečenom lievančeku som servítkou pretrela panvicu, pretože cukor, ktorý vytiekol sa ľahko spáli).

Zdobíme podľa fantázie a chuti. 🙂

Dobrú chuť.