Carrot cake zmrzlina

Info:

Predpríprava: 5 minút
Príprava: 30 minút
Príprava spolu: 35 minút
Celé množstvo obsahuje:
2479 kcal
Sacharidy: 196 g
Tuky: 170 g
Bielkoviny: 38 g

Úvod:

Tak toto bola jedna z mojich najlepších a zároveň najzaujímavejších zmrzlín aké som kedy pripravila. Neobsahuje žiadnu laktózu, a to vďaka kokosovému mlieku a smotane, ktorá je nahradená rozmixovanými kešu orieškami. Ďalšou vychytávkou sú kandizované vlašské orechy s príchuťou škorice a orestovaná mrkva. Ale dosť bolo rečí. Pustite sa do prípravy a osviežte sa s nami v tomto horúcom počasí! Skvelá chuť zaručená. 😉
Kalórie su prepočítané na celé množstvo zmrzliny, pretože sa celá ihneď zjedla a nestihla som odvážiť množstvo a prepočítať porcie. 😀 Ale pre švorčlennú rodinu úplne postačí. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Zmrzlina:
● mletá škorica - 1 ČL -
● kokosové mlieko - 1 a 3/4 šálky -
● mandľové mlieko - 1/2 šálky -
● sušené hrozienka - 1/3 šálky -
● mletý zázvor - 1/2 ČL -
● veľká mrkva - 3 ks -
● agáve sirup - 1/3-1/2 šálky -
Kešu smotana:
● trocha vody - - - -
● kešu orechy - 1/2 šálky -
● agáve sirup - 1 PL -
Karamelizované orechy:
● mletá škorica - podľa chuti - -
● vlašské orechy - 1 šálka -
● agáve sirup - 1-2 PL -

Postup:

Kandizované orechy- Panvicu som si mierne rozohriala, pridala orechy a zľahka opiekla, cca 1-2 minúty. Potom som pridala agáve sirup so škoricou a opekala, dokiaľ orechy neskaramelizovali . Orechy som ihneď premiestnila do misky a dala bokom vychladnúť.

Kešu smotana- Kešu orechy som si deň predtým namočila do vody. Potom som vodu zliala a orechy pridala do mixéra spolu s agáve sirupom, troškou vody a vymixovala dohladka (mala by vám vzniknúť mierne hustá konzistencia).

Mrkva- Mrkvu som si očistila a nastrúhala nahrubo. V panvici som si rozohriala kokosový olej a mrkvu orestovala domäkka a nechala vychladnúť.

Zmrzlina- V mixéry som si kokosové mlieko a mrkvu vymixovala dohladka. Následne som pridala mandľové mlieko, agáve sirup, mletú škoricu, zázvor a premixovala. Túto zmes som naliala do nádoby, kde som chcela zmrzlinu mať (odporúčam silikónovú formu). Potom som primiešala kandizované orechy, hrozienka a kešu smotanu (smotanu nemiešajte dlho, aby v zmrzline ostali také “výriky”).

Zmes so dala chladiť aspoň na 4 hodiny alebo najlepšie cez noc. Pred konzumáciou som nechala mierne roztopiť pri izbovej teplote.

Dobrú chuť.