Zapekané paradajky s cukinou a syrom

Info:

4 porcie
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 45 minút
Príprava spolu: 60 minút
1 porcia obsahuje:
296 kcal
Sacharidy: 19 g
Tuky: 16 g
Bielkoviny: 22 g

Úvod:

Jednoduché zeleninové jedlo, ktoré upozorňuje, že leto je už za dvermi a s ním aj čerstvá zelenina. Super rýchle a vynikajúce.

Na vrchu zeleniny je zapečená celozrnná strúhanka s jarnou cibuľkou. Ak chcete znížiť sacharidy na minimum a pripravit bezlepkový variant, tak namiesto strúhanky môžu chutiť super aj pomleté orechy, odporúčam vlašské. Určite to nevynechávajte. 🙂

Ak neobľubujete cukinu, použite baklažán. Kalórie sú prepočítane s parmezánom, taktiež ho môžete vymeniť za menej tučný syr ako odtučnenú mozzarellu atď. Jedlo sa hodí na obed, večeru, ale aj ako príloha ku grilovanému mäsu. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● mleté čierne korenie - - - -
● sušená bazalka - - - -
● sušené oregano - - - -
● olivový olej - 1/4 šálky -
● cukina - 2 ks -
● paradajka - 4 - 5 ks -
● strúhaný parmezán - 2 šálky -
● cesnak (strúčik) - 4 ks -
● celozrnná strúhanka - 3/4 šálky -
● jarná cibuľka - 2 ks -

Postup:

Rúru som si predhriala na 180 stupňov a menšiu zapekaciu misku (22×22 cm) pokryla papierom na pečenie. Paradajky, cukinu, jarnú cibuľku a cesnak som si nakrájala na tenké plátky. V miske som si zmiešala strúhaný syr so všetkými bylinkami, korením a soľou.

Na spodok zapekacej misky som poukladala 1/2 cukiny a posypala trochou syra. Potom na to som poukladala 1/2 paradajok a znovu posypala trochou syra. Vrstvy som zopakovala ešte 1x.

Na panvici som si rozohriala olivový olej pridala celozrnnú strúhanku spolu s jarnou cibuľkou a opiekla, dokiaľ strúhanka nenasiakla všetok olivový olej a nezhnedla. Touto zmesou som posypala vrch zapekacej misky a pokryla ju alobalom. S alobalom som zeleninu piekla 25 minút. Potom som ju odstránila a dopiekla ešte 20 minút, dokiaľ vrch nebol chrumkavý a zelenina nezmäkla.

Pred krájaním som nechala trocha vychladnúť a nakrájala na 4 približne rovnaké kúsky.

Dobrú chuť! 🙂