Pečená zelenina s celozrnnými šúľancami

Info:

2 porcie
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 55 minút
Príprava spolu: 60 minút
1 porcia (1/2 množstva) obsahuje:
340 kcal
Sacharidy: 45 g
Tuky: 9 g
Bielkoviny: 18 g

Úvod:

Krásne farebný a pohodlný recept plný zeleniny a vitamínov. Delikátna kombinácia zeleniny a lahodných šúľancov z tvarohu.

Nemusíte sa striktne držať receptu. Použite vždy sezónnu zeleninu alebo ktorá vám najviac chutí. Ideálny víkendový recept na hlavné jedlo alebo ako príloha ku grilovanému mäsu. 😉

TIP: šúľance pred vmiešaním k upečenej zelenine môžete zľahka opiecť na panvici.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Zelenina:
● soľ - - - -
● olivový olej - 1 PL -
● koreniny a bylinky podľa chuti - - - -
● stredne veľká cukina - 1 ks -
● veľká mrkva - 1 ks -
● čerstvý hrášok - 1/3 šálky -
Šúľance:
● soľ - štipka - -
● špaldová múka hladká - 1 šálka -
● vajce - 1 ks -
● jemný odtučnený tvaroh - 150 g -

Postup:

Zelenina- Najprv som si pripravila zeleninu. Cukinu som si nakrájala na ľubovolné tvary a očistenú mrkvu na menšie hranolčeky. Zeleninu som premiestnila do zapekacej misky, zľahka poliala olivovým olejom a dochutila obľúbenými koreninami a čerstvými bylinkami. Piekla som vo forme na pečenie, v predhriatej rúre na 200 stupňov 35-45 minút, dokiaľ zelenina nebola mäkká. Pár minút pred dopečením som pridala hrášok.

šúľance- Všetky suroviny som si pridala do misky a vypracovala nelepivé cesto (múku dosypávajte podľa potreby). Cesto som rozkrojila na dve polovice. Potom som pracovnú dosku posypala múkou, a z obidvoch polovíc vyvaľkala dlhý valec, z ktorého som si odkrajovala kúsky cesta a tvarovala šúľance. Varila som ich vo vriacej, mierne osolenej vode. Keď vyplávali na povrch, vybrala ich sitkom a zľahka prepláchla studenou vodou.

Nakoniec som upečenú zeleninu premiešala s hotovými šúľancami a ihneď podávala. Ak chcete, na vrch môžete pridať parmezán.

Dobrú chuť.