Losos marinovaný v medovej omáčke s ananásovou quinoou

Info:

2 porcie
Predpríprava: 120 minút
Príprava: 50 minút
Príprava spolu: 170 minút
1 porcia obsahuje:
375 kcal
Sacharidy: 40 g
Tuky: 10 g
Bielkoviny: 26 g

Úvod:

Akými slovami toto jedlo opísať. Budem preháňať a dramatizovať chutnými adjektívami. 😀

Hnedý cukor a med karamelizovaný na povrchu lososa a malých kúskov ananásu. V ústach sa roztápa ako maslo. šťavnaté, jemné a miestami sladké.

Skvelý obed, ktorý obsahuje zdravé tuky a bielkoviny z lososa, ale aj skvelé jedlo, ak chcete niekoho očariť alebo urobiť dojem. Určite si ho užijete a pripravíte si ho nielen raz! 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Losos:
● trstinový cukor - 1/4 šálky -
● med/javorový sirup/agave - 1 ČL -
● olivový olej - 1 ČL -
● mletý zázvor - 1/2 ČL -
● ananásová šťava - 1/4 šálky -
● granulovaný cesnak - 1/2 - 1 ČL -
● mletá červená paprika - 1/2 ČL -
● steak z lososa - 2 ks (150g) -
● dijonska horčica - 1 ČL -
● sójová omáčka - 1/3 šálky -
● čerstvý ananás nakrájaný na kocky - 1/2 ks -
Quinoa:
● quinoa - 1/3 šálky -
● voda - - - -

Postup:

V miske som si zmiešala všetky suroviny na marinádu, okrem lososa a kúskov ananásu. V tejto marináde som obalila lososa a nechala odpočívať najlepšie cez noc v chladničke, alebo aspoň na 1-2 hodiny.

Rúru som si predhriala na 200 stupňov. Zapekaciu misku som potrela trochou olivového oleja, do nej poukladala lososov a navrch vyliala zvyšnú marinádu. Okolo lososa som poukladala kúsky ananásu. Pre extra karamelizovanie som lososa a ananás posypala ešte zľahka trstinovým cukrom (nemusí byť). Piekla som 20-25 minút (občas môžete lososa potrieť, aby nevyschol a ananás tiež).

Kým sa losos piekol, pripravila som si quinou. Vodu som si priviedla k varu (použite 2 a 1/2 násobok vody). Keď nasiakla všetku vodu, nechala som ešte pod pokrievkou odpočívať cca 5 minút. Keď bol losos hotový z pekáča som vybrala ananás a primiešala ho do quinoi. Na 2 taniere rovnomerne rozdeľte quinou a plátok lososa.

Dobrú chuť! 🙂