Vegan dubákový krém (polievka)

Info:

2 porcie
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 30 minút
1 porcia (220g) obsahuje:
225 kcal
Sacharidy: 16 g
Tuky: 15 g
Bielkoviny: 6 g

Úvod:

Milujem hríby. Hlavne keď je ich sezóna a nazbierame si ich čerstvé. Tento krém som pripravila iba z jedného typu hríbov – z dubákov! Ale ani taký mix hríbov nemusí byť zlý. 😉

Väčšinou krémových polievok sú pripravované zo smotany, no tento krát krémovú konzistenciu zaručujú kešu orechy! Krém bol výrazný a jemný. Určite nie každý z nás má doma za kôš dubákov. Namiesto nich môžete použiť hlivu alebo šampiňóny.

Určite stojí za vyskúšanie! 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

- - - soľ
- - - mleté čierne korenie
1 ČL - olivový olej
2 ČL - škrob/arrowroot prášok na zahustenie
2 - 3 ks - cesnak (strúčik)
1 PL - citrónová šťava
1 ks - najemno nakrájaná cibuľa
- - - mletá červená paprika
1 šálka - zeleninový vývar
1/2 šálky - kešu orechy
120 g - čerstvé dubáky

Postup:

Cibuľu som si nakrájala najemno, cesnak na plátky a dubáky taktiež. Vedľa v miske som si ponorným mixérom vymixovala vývar a kešu orechy dohladka.

Na panvici som si rozohriala olivový olej, pridala cibuľu nakrájanú najmeno, cesnak a chvíľku opiekla. Následne som pridala dubáky a dochutila citrónovou šťavou, soľou, korením a paprikou. Miešala som, dokiaľ dubáky nezmäkli. Potom som k nim primiešala škrob.

Kešu krém som vyliala do hrnca a priviedla k varu. Potom som plameň stíšila na minimum a pridala hríbovú zmes. Keď zmes začala hustnúť plameň som vypla a ponorným mixérom vymixovala do hladkého krému.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy