Tvarohové gnocchi z batátu

Info:

1 porcia
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 60 minút
Príprava spolu: 70 minút
1 porcia obsahuje:
320 kcal
Sacharidy: 60 g
Tuky: 2 g
Bielkoviny: 13 g

Úvod:

Sladké zemiaky, tzv. batáty, som si v poslednej veľmi dosť obľúbila. Tento krát som z nich pripravila tieto domáce gnocchi z tvarohu, pre lepšiu a jemnejšiu chuť. Myslím si, že chutia oveľa lepšie ako z obyčajných zemiakov. 🙂

Dajú sa pripraviť z akejkoľvek múky, či už z bezlepkovej alebo celozrnnej. Keď sa rozhodnete urobiť bezlepkový variant, odporúčam použiť múku z quinoy, cíceru, pohánky alebo z pšenovej múky. Ak ste sa rozhodli použiť nejakú celozrnnú, tak odporúčam hladkú špaldovú múku. Tú som použila ja. 🙂

Recept je na jednu porciu, ale dá sa ľahko prepočítať, ak ich budete variť pre viacerých. Gnocchi chutia samo o sebe výborne. Stačí, ak ich zľahka polejete arašidovým olejom a strúhaným parmezánom. No, výborne chutia aj so syrovou omáčkou.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● soľ - - - -
● batát (sladký zemiak) - 1 ks -
● cesnak (strúčik) - 1 ks -
● vaječný bielok - 1 ks -
● odtučnený tvaroh jemný - 1 PL -
● múka podľa výberu - 1/2 šálky -

Postup:

Rúru som si predhriala na 200 stupňov a celý zemiak, aj v šupe, som dala upiecť na 45-60 minút (záleží od veľkosti). Piekla som, dokiaľ nebol úplne mäkký. Vychladnutý zemiak som ošúpala a rozpučila na tanieri na kašu.

V miske som zmiešala všetky suroviny a vypracovala mierne lepivé cesto. Cesto som vybrala na pomúčenú dosku a tam ho ďalej spracovala tak, aby sa z neho dalo tvarovať gnocchi. Z cesta som si vytvarovala dlhší valček a nožíkom odkrajovala cca 2 cm kúsky. Na stred každého kúsku som pritlačila jemne vidličkou.

Gnocchi som varila vo vriacej vode, dokiaľ nevyplávali na povrch.

Dobrú chuť! 🙂