Polievka z poleného hrachu so strateným vajcom

Info:

2 porcie
Predpríprava: 20 minút
Príprava: 35 minút
Príprava spolu: 55 minút
1 porcia (2 naberačky+stratené vajce) obsahuje:
285 kcal
Sacharidy: 40 g
Tuky: 5 g
Bielkoviny: 20 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Veľmi chutná, a tak jednoduchá polievka! 🙂 Skoro som už aj zabudla, aký je dobrý polený hrach a stratené vajce sa k tomu nesmierne hodilo. Sýta, hustá polievka plná vôní. Žiadne zahusťovanie, žiadna smotana, ani pridaný tuk! Navyše žltý hrach patrí medzi strukoviny s vysokým obsahom bielkovín! 🙂

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

- - - soľ
- - - mleté čierne korenie
2 ks - vajce
2 ks - cesnak (strúčik)
1/2 šálky - suchý polený hrach
2 ks - mrkva nakrájaná na kocky
1 ČL - kurkuma
1 ČL - sušený majorán
1 ks - cibuľa rozkrojená na 2 polovice
- - - voda/vývar

Postup:

Polievka – Hrach som si namočila cca 3 hodiny pred varením do vody (najlepšie cez noc). Potom som ho uvarila, v tej istej vode, kde bol namočený, do polomäkka. Následne som pridala mrkvu nakrájanú na kocky, cibuľu, dochutila kurkumou, čiernym korením, soľou a varila, dokiaľ sa hrach nerozvaril na kašu a zelenina nebola mäkká (ak sa vám bude zdať málo vody, pokojne prilejte). Potom som rozvarený hrach a zeleninu rozmixovala ponorným mixérom dohladka. Nakoniec som primiešala majorán a rozpučený cesnak.

Stratené vajce-Vajcia som si rozbila do 2 misiek (každé zvlášť). V hrnci som si dala zovrieť vodu s octom. Keď voda vrela, plameň som stíšila na minimum. V hrnci som začala miešať vodu, aby mi vznikol v strede vír. Do víru som pridala 1 vajce a varila cca 2-3 minúty a opatrne vytiahla s lyžicou. Tak isto som zopakovala aj s druhým vajcom.

Hotovú polievku pred servírovaním môžete pokvapkať olivovým olejom.

Dobrú chuť! 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy