Pohánková kaša s pečenou rebarborou

Info:

1 porcia
Predpríprava: 5 minút
Príprava: 20 minút
Príprava spolu: 25 minút
1 porcia obsahuje:
350 kcal
Sacharidy: 59 g
Tuky: 10 g
Bielkoviny: 13 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Rozmýšľate nad rôznymi spôsobmi, ako pripraviť rebarboru inak, než len v koláčoch? 🙂 A čo by ste povedali na to, keby že si ju naservírujete hneď z rána na krémovej pohánkovej kaši? Jej kyslastý elán vás zaručene správne nabudí do nového dňa. Rebarbora je pečená s javorovým sirupom, kedy vytvorí príjemnú ružovú karamelovo-kyslastú omáčku.
Ovsené kaše mám rada, ale pohánkovú ešte radšej, pre jej ľahkosť a sviežosť. Môžete ju jesť studenú aj teplú, podľa toho, akú preferujete. 😉 Ozdobiť ju môžete plátkami mandlí či s chia semienkami.

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

1 ks - banán
1 PL - mandľové maslo
- - - mletá škorica
1/3 šálky - pohánka
- - - mandľové mlieko
1 PL - javorový sirup
na podliatie - - voda
100 g - čerstvá rebarbora

Postup:

Pohánku som si namočila cez noc do vody. Ráno som ju zbavila všetkej vody a premiestnila do mixéra. Následne som pridala zvyšné suroviny na kašu a vymixovala dohladka. Mandľové mlieko som pridávala podľa toho, ako som chcela mať kašu hustú.
Rúru som si predhriala na 200 stupňov a zapekaciu misu vyložila papierom na pečenie. Rebarboru som si umyla, nakrájala na menšie kúsky a premiestnila do zapekacej misky. Následne som ju poliala javorovým sirupom a podliala troškou vody. Piekla som 15-20 minút.
Kašu som servírovala v miske s pečenou rebarborou a šťavou na vrchu a chia semienkami. Posypať ju môžete aj plátkami mandlí.

Dobrú chuť.

*Ak chcete mať kašu teplú, premiestnite ju do malého hrnca a na miernom plameni ju ohrejte.

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy