Lososová polievka s hráškom a kôprom

Info:

3,0 porcie
Predpríprava: 15 minút
Príprava: 30 minút
Príprava spolu: 45 minút
100 ml polievky obsahuje:
90 kcal
Sacharidy: 9 g
Tuky: 3 g
Bielkoviny: 6 g
Fit Knihy Fitness Guru Recepty
Fit Knihy Fitness Guru Recepty

Úvod:

Nikdy by ma nenapadlo, že budem niekedy pripravovať polievku z lososa. Milujem ho na všetky spôsoby, ale takto som ho ešte nejedla, vy áno? 🙂 Priznám sa, že som polievku pripravovala s malou dušičkou a obávala sa výsledku, no keď som ochutnala prvé sústo, bola som prekvapená! Vynikajúca! Polievka bola lahodná a krémová s jemnou lososovou chuťou.

Chuť tejto polievky je aj výrazne posilňená kôprom a rôznymi koreninami. Polievka je zahustená zemiakmi, ktoré jej dodávajú tú správnu krémovu a lahodnú texturu bez akéhokoľvek pridania masla, či smotany! 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

- - - soľ
- - - mleté čierne korenie
1 ČL - olivový olej
1 ks - cesnak (strúčik)
1 ks - najemno nakrájaná cibuľa
1 ks (150g) - steak z lososa
2 ks - väčšie zemiaky
- - - nasekaný čerstvý kôpor
- - - bobkový list
500 ml - zeleninový vývar
75 g - mrazený hrášok
200 ml - mlieko 1,5 %

Postup:

V hrnci na miernom plameni som si rozohriala olivový olej a pridala najmeno nakrájanú cibuľu, cesnak nakrájaný na plátky a chvíľku opiekla. Potom som pridala zeleninový vývar, zemiaky nakrájané na malé kocky, dochutila soľou, čiernym korením, bobkovým listom a varila pod pokrievkou, dokiaľ zemiaky neboli mäkké.

Keď boli zemiaky uvarené, hrniec som odstránila z plameňa, vybrala bobkový list a ponorným mixérom vymyxovala dohladka. Následne som hrniec vrátila naspäť, pridala mlieko, hrášok, lososa nakrájaného na menšie kúsky a zľahka premiešala. Varila som ešte 5-10 minút za občasného premiešania, dokiaľ losos nebol uvarený. Nakoniec som primiešala čerstvý kôpor.

Dobrú chuť. 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy