Jablkové knedličky podľa mojej babky

Info:

8 ks
Predpríprava: 80 minút
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 95 minút
1 ks obsahuje:
125 kcal
Sacharidy: 27 g
Tuky: 1 g
Bielkoviny: 5 g

Úvod:

Dnes je opäť čas na recept zo slovenskej kuchyne. Jeseň máme v plnom prúde a s ňou aj sezónu jabĺk, tak som sa rozhodla spraviť tieto úžasné jablkové knedle podľa mojej babky.

Bola som špeciálne natrhať jablká pre tento recept v našej záhrade! Snažím sa pripravovať jedlá zo sezónnych potravín a užiť si ich čo najviac. Veď kedy si ich užijeme najviac, však? 🙂

Do receptu som pridala sušené hrozienka, pre vylepšenie, pretože k jabĺčkam sa ideálne hodia. Čo sa mi páči je, že do cesta nejde žiaden cukor!

Určite každému príde občas chuť na sladký obed, tak kto ich ešte neskúšal, odporúčam pripraviť!

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

Cesto:
● mletá škorica - 1 ČL -
● vajce - 1 ks -
● muškátový oriešok - - - -
● sušené hrozienka - 2 PL -
● celozrnná strúhanka - - - -
● špaldová múka hrubá - 200 g -
● nastrúhané jablká - 500 g -
Vrch:
● podľa chuti a výberu - - - -

Postup:

Do misy som si nastrúhala jablká, k nim pridala múku, hrozienka, škoricu, štipku muškátového oriešku a premiešala (najlepšie rukami). Zmes som dala bokom odpočinúť na cca 60 minút, aby trocha napučala.

Po hodine som do zmesi pridala vajce a znovu vymiešala rukami. Ak máte šťavnatejšie jablká a zmes bude lepkavá alebo moc riedka, pridajte celozrnnú strúhanku. Sypte do vtedy, dokiaľ sa zo zmesi nebudú dať dobre tvarovať knedle.

Varila som vo vriacej vode približne 5 minút. Hotové knedle posypeme na tanieri tvarohom, rozpusteným maslom ghee a hnedým cukrom, či iným tekutým sladidlom. Najlepšie chutia čerstvé.

Dobrú chuť! 🙂