Horúce ovocno-škoricové suflé

Info:

2 porcie
Predpríprava: 10 minút
Príprava: 10 minút
Príprava spolu: 20 minút
1 porcia (s 1/2 banánu) obsahuje:
150 kcal
Sacharidy: 17 g
Tuky: 4.50 g
Bielkoviny: 8 g

Úvod:

Vajcia sú veľmi výživné a predstavujú jeden z najzdravšich spôsobov, ako začať svoj deň. Ale povedzme si pravdu, ak ich máme jesť každý deň, na ten istý spôsob, omrzia! Potrebovala som nový spôsob, ako ich pripraviť a začala som si pripravovať toto skvelé, nadýchané a nízko-kalorické suflé.

Ideálne na raňajky, alebo ako zdravá desiata, či dezert po obede. Pre toto zimné obdobie si ho môžete “pretransformovať” do vianočnej podoby a namiesto škorice použiť perníkové korenie a ako ovocie použiť jablká nakrájané na kocky. 😉

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

1 ČL - mletá škorica
1 PL - med/javorový sirup/agave
2 ks - vaječný bielok
na vymazanie nádob - - kokosový olej
2 ks - žĺtok
najlepšie čerstvé lesé ovocie, alebo banán - - ovocie podľa chuti
voliteľné, na posypanie - - trstinový/kokosový cukor

Postup:

Rúru som si predhriala na 180 stupňov a nádoby na suflé som si zľahka vymazala kokosovým olejom (ak nemáte nádoby na suflé, použite menšie misky vhodné na zapekanie v rúre). Potom som na spodok každej misky poukladala lesné ovocie a dala nachvíľu bokom.

Vedľa v hlbšej miske som si elektrickými metličkami z vaječných bielkov vyšľahala sneh. V dalšej miske som si vymiešala žĺtky s medom a škoricou. Sneh z bielkov som zľahka primiešala do medovo-škoricovej zmesi a rovnomerne lyžicou naukladala na vrch ovocia (ak chcete, pred vložením do rúry vrch suflé posypte kokosovým cukrom pre chrumkavosť).

Zapekala som 10 minút.

Dobrú chuť. 🙂

Podobné Fit Recepty

Fit Knihy