Domáce kokosové maslo

Info:

180 g
Predpríprava: 1 minúta
Príprava: 15 minút
Príprava spolu: 16 minút
1 ČL obsahuje:
39 kcal
Sacharidy: 0 g
Tuky: 4 g
Bielkoviny: 0 g

Úvod:

Pomerne často vidím v zdravých receptoch kokosové maslo. Ako ste si mohli všimnúť, moja spotreba kokosového masla je minimálna. Prečo? Myslím si, že je to veľmi drahá zložka v receptoch, ale za to je veľmi zdravá a výživná! 😉 Výroba domáceho vás vyjde pomerne oveľa lacnejšie a nestojí veľa námahy.
Po príprave domáceho som sa stala závislá.
Vážne. Neuveriteľná krémová a bohato kokosová chuť!
A hádajte čo ešte. Príprava je tak jednoduchá! Budete potrebovať iba 1 dôležitú surovinu-sušený kokos a výkonný mixér!
Po ochutnaní kokosové maslo robí mojim raňajkám neodľúčiteľného spoločníka. 😉

ZDRAVIE, POUŽITIE, SKLADOVANIE
Kokosové maslo nie je to isté ako kokosový olej. Možno si myslíte, že je to rovnaký produkt, ale nie je. Kokosové maslo sa vyrába mletím dužiny do smotanovej konzistencie. Je takmer univerzálne! Nahradí živočíšne tuky v kuchyni, vylieči kožné ochorenia. To, čím sa najviac olej a maslo z kokosu líšia, je obsah vlákniny a príprava.

Obsahuje asi 65% oleja. Má plnšiu chuť aj vôňu. Oproti kokosovému oleju obsahuje bohaté množstvo vlákniny, ale aj bielkoviny, vitamíny a minerály.
Kokosové maslo môžete pridať do kaší, raw koláčikov, dezertov, ovocných šalátov, smoothies, ale aj do kávy namiesto smotany.
Skladujeme v sklenenej uzatvorenej nádobe pri izbovej teplote. Vydrží skoro až mesiac!

Air Force 1 Tenisky Low Biele

Suroviny:

● kokosový olej - ak bude treba - -
● sušený kokos - 2 a 2/3 šálky -

Postup:

Jednoducho sušený kokos vložíte do výkonného mixéru (alebo vitamixu) a mixujete na najvyšších obrátkach približne 10-15 minút do hladkej a maslovej konzistencie (ak sa vám nebude dariť dosiahnuť konzistenciu masla, pridajte 1-2 ČL kokosového oleja).

Dobrú chuť. 🙂